Nr. | Omschrijving |
Hamerprijs |
167 | Terracotta beeld met strogeel glazuur: staande figuur, vermoedelijk Tang-dynastie, gemonteerd op gezwart houten basement met gat aan achterzijde voor lampmontering, herkomst: aangekocht in 2003 bij antiquair J. Poel in Den Haag, afmeting exclusief basement 43 × 12 cm | € 1000-1500 | Not sold |
368 | Gegraveerde landkaart: 'Slesvicensis ducatus incolas, Das Herzogtum Schleswieg. Per N. Visscher ... nunc apud P. Schenk Junior'. Circa 1740, oud gekleurd, 51 × 89 | € 150-200 | Not sold |
1370 | Gegraveerde landkaart van Malta: 'Insularum Maltae et Gozae qui equitum S.Ioannis Hierosolimitani sedes principalis. Exhibita J.B. Homan, Norimbergae'. 1720, gedeeltelijk oud gekleurd. In de linkerhoek een gezicht op en een plattegrond van Valetta met een grote afbeelding van een Maltezer ridder -beide benedenhoeken iets beschadigd-, 49 × 59 cm | € 400-600 | € 300 |
1371 | Gegraveerde landkaart van Overijssel: 'Transisalania, vulgo Over-Yssel. Auctore N. ten Have, emendata a R. et I. Ottens Amstelodami', circa 1740, oud gekleurd, 45 × 57 cm | € 80-100 | € 70 |
1398 | Gegraveerde landkaart van Frans Noord-Amerika door Nicolas de Fer (1646-1720): 'Carte de la Nouvelle France, ou s voit le cours des grandes rivières de S. Laurens et de Mississippi ... & se trouvent les états et peuples de Floride, de la Louïsiana, de la Virginie, etc. Recueillis pour l'Établissement'de la Compagnie Françoise Occident'. 1719. Oud gekleurd. Met een detailkaart van Louisiana en van de Golf van Mexico -beide benedenhoeken iets beschadigd en licht gebruind-, 50 × 56 cm | € 600-800 | € 500 |
2011 | 2e gehalte zilveren vlaschep, Hollands glad, meester: Gerritsen en Van Kempen, Zeist, 1955, gewicht 86 gram, 22 cm | € 60-80 | € 50 |
2013 | 2e gehalte zilveren visdienschep, Haags lof, meester: Koninklijke van Kempen & Begeer, Zeist, 1976, 134 gram, lengte 29,5 cm | € 70-90 | € 90 |
2046 | 2e gehalte zilveren rijstlepel met oud-Hollands decor -uiteinde steel defect-, en kerkboekje met 2e gehalte zilveren sluiting en lederen band, gewicht lepel 117 gram, boekje 15 × 9 × 5,5 cm | € 40-60 | € 70 |
2056 | 2e gehalte zilveren tafelblik met oud-Hollands decor, gewicht 166 gram, circa 19 × 16,5 cm | € 80-100 | € 95 |
2080 | 2e gehalte zilveren tabaksdoos, het deksel met gegraveerd oud-Hollands decor, binnenzijde met donkergroen velours bekleed, 1864, brutogewicht 155 gram, circa 2 × 13 × 8 cm | € 60-80 | € 85 |
2098 | Paar 2e gehalte zilveren groentelepels, Haags lof, meester: Gerofabrieken, Zeist, 1922, gewicht 188 gram, 26,5 cm | € 80-100 | € 110 |
2111 | Twaalf dinermessen met 2e gehalte zilveren heft, Haags lof, meester: Koninklijke Van Kempen & Begeer, Zeist, 1964, brutogewicht circa 1229 gram, 24,5 cm -gebruikssporen- | € 200-300 | € 550 |
2117 | Twaalf dessertmessen met 2e gehalte zilveren heften, Haags lof, zes meester: wed. H. Looren de Jong, Schoonhoven, 1965, en zes meester: Koninklijke Van Kempen & Begeer, Zeist, 1964, brutogewicht, 865 gram, circa 20,6 cm -gebruikssporen- | € 150-200 | € 550 |
2123 | Negenpersoons 1e gehalte zilveren (999/000) bestek, Haags lof, meester: M.J. Gerritsen, Zeist, 1982, bestaande uit: dinercouverts met messen en dessertcouverts met messen, gewicht zonder messen 2370 gram -messen met lichte gebruikssporen- | € 1500-2000 | € 1900 |
2124 | 1e gehalte zilveren (999/000) visdienschep, de opengewerkte bak met visdecor, Haags lof, meester: M.J. Gerritsen, Zeist, 1982, lengte 28 cm, gewicht 128 gram | € 150-200 | Not sold |
2125 | Vier 1e gehalte zilveren (999/000) viscouverts, Haags lof, meester: M.J. Gerritsen, Zeist, 1981 en 1982, lengte 21,5 cm, gewicht 515 gram | € 300-500 | € 350 |
2126 | Slacouvert met 1e gehalte zilveren (999/000) heften, Haags lof, meester: M.J. Gerritsen, Zeist, 1982, lengte 21 cm, brutogewicht 230 gram -lichte gebruikssporen- | € 80-100 | € 100 |
2127 | Negen 1e gehalte zilveren (999/000) toespijslepels en negen taartvorkjes, Haags lof, meester: M.J. Gerritsen, Zeist, 1982, gewicht 522 gram, lengte 14,5 cm | € 300-500 | € 475 |
2128 | 1e gehalte zilveren (999/000) diengerei, Haags lof, meester: M.J. Gerritsen, Zeist, 1982 en eenmaal 1980, bestaande uit: soepdienlepel, drie groentelepels, aardappellepel, rijstlepel, twee sauslepels, vleesvork, aansnijcouvert, botermesje, roomlepel en paar zuurvorkjes, gewicht zonder aansnijvouvert 1070 gram | € 600-800 | € 750 |
2162 | 1e gehalte zilveren bouilloire, het komfoor met ajourgezaagd spijlendecor, het geheel gedecoreerd met parelranden, meester: Jan Buysen, Amsterdam, 1805, winkeliersmerk: Diemont, afmeting circa 40 × 28 × 16 cm, daarbij: bijpassende melkkan en theebus, beide meester: Pierre Hyacinthe la Ruelle, Amsterdam, 1807, herkomst: Juwelier Antiquair Premsela & Hamburger, Amsterdam | € 4000-6000 | Not sold |
2196 | 2e gehalte zilveren flessenstop gedecoreerd met molen met beweegbare wieken, 2e gehalte zilveren schepje met oud-Hollands decor van een boerin, en flessenbak met 2e gehalte zilveren rand, flessenbak Ø 11 cm | € 100-150 | Not sold |
2208 | 2e gehalte zilveren kinderbeker met filetrand, meester: Koninklijke Van Kempen & Begeer, Zeist, 1985 -zonder inscriptie-, gewicht 93 gram, hoogte 7,5 cm | € 60-80 | € 110 |
2267 | 1e gehalte zilveren drie-armige kandelaar met geribde balustervormige stam, meester: Gerritsen & Van Kempen, Zeist, 1938, brutogewicht 677 gram, 30 × 20 × 20 cm -gebruikssporen- | € 150-200 | € 425 |
2271 | 2e gehalte zilveren theezeefje met oud-Hollands decor en niet bijpassend lekbakje, 1929, gewicht 89 gram, 4 × 11 × 7 cm | € 40-60 | € 50 |
2272 | 2e gehalte zilveren taartschep en theezeef met oud-Hollands decor, gewicht 113 gram, taartschep 22 cm | € 80-100 | € 70 |
2274 | 2e gehalte zilveren theezeefje met gedreven oud-Hollands decor, op niet bijpassend lekbakje, gewicht 98 gram, 5,5 × 11,5 × 6 cm | € 40-60 | € 60 |
2300 | 2e gehalte zilveren beker met gedreven hartdecor en vermeil binnenzijde, kristallen parfumfles met 1e gehalte zilveren dop -deukje- en montuur, Londen, 1895, twee 2e gehalte zilveren opengewerkte servettenhouders met bloemdecor, en 2e gehalte zilveren suikerschepje met oud-Hollands decor, gewicht zilver 166 gram -beker 9 × Ø 6,5 cm | € 150-200 | € 120 |
2304 | Tien 2e gehalte zilveren taartvorkjes, puntfilet, meester: Zilverfabriek Voorschoten en Gerritsen & Van Kempen, Zeist, gewicht 134 gram, 11 cm, in cassette voor twaalf | € 70-90 | € 60 |
2331 | 2e gehalte zilveren aardbeienschep, ontwerp van Gustav Beran, meester: Gerritsen & Van Kempen, Zeist, 1948, gewicht 76 gram, 21 × 6 cm | € 60-80 | € 220 |
2335 | 2e gehalte zilveren plaquette met centraal een medaillon: man met geweer beschermt vrouw en kind, daaromheen gekruiste geweren, eiken- en laurierbladeren, en banderol met inscriptie: '1890 - 1915 Aangeboden door de Afd. V.W. [volksweerbaardheid] Johan Willem Friso te Nieuwerkerk', meester: Johannes Albertus Adolf Gerritsen, Amsterdam / Zeist, gewicht 147 gram, Ø 12 cm | € 80-100 | € 140 |
2360 | Opengewerkte 1e gehalte zilveren broodmand, meester Gerritsen & Van Kempen, Zeist, 1960, 9 × 27 × 18,3 cm, gewicht 420 gram | € 400-600 | € 350 |
2395 | Tien 2e gehalte zilveren taartvorkjes, Haags lof, meester: Gerritse & Van Kempen, Zeist, gewicht 153 gram, 12 cm | € 80-100 | € 220 |
3161 | Simon Oud (1956), 'Kavel 5', gezwart houten sculptuur, verso gesigneerd en gedateerd 2011, 38 × 38 × 3 cm | € 100-150 | € 80 |
3176 | Boomstamsalontafel, het blad afkomstig van een 200-jarige paardenkastanje uit landgoed Zuilenveld, Oud-Zuilen -bovenzijde blad met een paar geknapte bellen in de epoxyhars-, 52 × 91 cm | € 70-90 | € 95 |
3660 | Verzilverd bestekgedeelte, model 692, ontwerp Georg Nilsson, uitvoering Gero, Zeist, 1936, bestaande uit: twaalf grote couverts, twaalf kleine couverts, twaalf grote messen, twaalf kleine messen, zes viscouverts, soeplepel, twee groentelepels, rijstlepel, twee sauslepels, en aansnijcouvert | € 80-100 | € 150 |
4281 | Twee boeken: Herschel, J.F.W. 'Handleiding bij de beoefening der sterrekunde. Uit het Engelsch vertaald door J.W. Ermerius, Hoogleeraar te Groningen'. Deel 2 (van 2). Groningen, W. van Boekeren, 1840. Oud omslag, onafgesneden. Met 2 platen en figuren in de tekst; R.S. Ball (hoogleeraar in de sterrenkunde te Cambridge), 'Het sterrenland'. 2de druk. 1910. Gebonden. Met 98 figuren | € 40-60 | € 30 |